DMwTech

Jak podłączyć słuchawki do ps4?

Jeżeli lubimy grac w różnego rodzaju gry na ps4, to z pewnością nie chcemy przeszkadzać innym członkom naszej rodziny, którzy nie koniecznie muszą mieć ochotę na słuchanie tych różnych dźwięków. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być zainwestowanie w słuchawki, dzięki czemu my będziemy mogli się całkowicie zatracić w grze, a z drugiej strony, nasi bliscy będą mogli swobodnie rozmawiać czy słuchać innych rzeczy. Jednak żeby takie rozwiązanie dało oczekiwany skutek, musimy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie słuchawki i co więcej, we właściwy sposób podłączyć je do ps4.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy chcemy mieć słuchawki otwarte, półotwarte czy zamknięte. Czy mają być one nauszne, douszne czy dokanałowe.

Od tego będzie zależało to, na ile wygodnie będzie nam się z nich korzystało i czy nawet kilkugodzinne użytkowanie takich słuchawek, nie będzie wpływało na nasz komfort podczas gry. Dlatego też, jeśli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy się zdecydować na wypróbowanie kilku modeli, tak aby z pełnym przekonaniem móc powiedzieć, który z nich najbardziej będzie nam odpowiadał. Następnie musimy podłączyć nasze słuchawki w odpowiednie miejsce, tam gdzie znajduje się przeznaczone do nich gniazdo. Jeśli jest ono inne niż wejście naszych słuchawek, to wówczas będziemy musieli zainwestować w specjalną przejściówkę, która pozwoli nam na podłączenie naszych słuchawek.

Co jeszcze?

Kiedy fizycznie słuchawki będziemy mieli już podłączone, powinniśmy przejść do ustawień.

Wówczas będziemy mogli regulować głośność dźwięku, który ma docierać do naszych uszu, jak również będziemy mogli ustawić poziom mikrofonu, jeśli nasze słuchawki nim dysponują, a my chcemy mieć możliwość porozumiewania się z innymi graczami podczas gry. Dodatkowo jeszcze warto sprawdzić, czy mamy ustawione, aby docierały do nas wszystkie dźwięki z gry, bo to także pozwoli nam na odpowiednie wczucie się w to, co właśnie dzieje się na naszym ekranie. Warto także zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez nas słuchawki były jak najwygodniejsze, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nawet po kilku godzinach gry, nie będziemy odczuwali żadnego dyskomfortu. Koniecznie zobaczmy jakie słuchawki są nam oferowane do ps4, jak je podłączyć i jak ustawić poszczególne parametry, aby mieć pewność, że korzystanie ze słuchawek podczas gry, będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Możliwości jest sporo, a to oznacza, że powinniśmy dokładnie rozważyć jak najwięcej ofert i tego, co każda z nich może nam zaproponować.